Slavnostna podelitev priznanj in nagrad za dosežke v projektu CLILiG Robotik dijakom Tehniške gimnazije

V torek, 17. 5. 2022 smo se udeleženci tekmovanja CLILiG (Content and Language Integrated Learning in German) zbrali pred šolo ob 9.30 in se odpravili v Maribor, kjer smo se udeležili slavnostne podelitve priznanj za dosežke v projektu. Skupaj z ekipo OŠ Bovec smo dosegli 3. mesto na tekmovanju iz robotike in nemščine. Tja smo prispeli okrog poldneva in se sprehodili do filozofske fakultete. Ob 13.00 se je začela slavnostna podelitev, ki je v celoti potekala v nemščini.

Po končani podelitvi smo prevzeli material za novega robotka, saj se bomo tekmovanja udeležili tudi v naslednjem šolskem letu. Projekt bo vključeval ekipe iz tujine, kar bo še večji izziv.

Ob majhni pogostitvi smo še poklepetali s tekmeci in se nato odpeljali nazaj proti Novi Gorici.

Zapisali: Nike Korenjak, 2.GA in Tanja Ožbolt, prof.

26. 5. 2022