Dnevi dejavnosti – Pliskovica

Dijaki 1. GA smo se 29. septembra odpravili v Pliskovico z namenom, da bi se sošolci bolje spoznali in skupaj odkrili lepote Krasa.

Na poti v Pliskovico smo se ustavili pri Pivških presihajočih jezerih. Ogledali smo si geološki muzej in Petelinje jezero. Po tem ogledu smo se opravili do Škocjanskih jam, kjer nas je vodič popeljal v podzemni svet.

Nazadnje smo prišli v Pliskovico, kjer smo se takoj udomačili v hostlu Pliskovica.

Naslednji dan smo se razdelili v dve skupini. Prva je najprej odkolesarila do Komna, medtem pa je druga skupina imela kamnoseško delavnico, na kateri smo sami klesali kamen. Popoldne sta se skupini zamenjali. Zvečer so se nam pridružili starejši dijaki naše šole, da so nam razkazali zvezde in nas poučili o astronomiji.

Zadnji dan smo se že zgodaj zjutraj odpravili v Muzej slovenskih filmskih igralcev v Divači. Vodička nam je predstavila življenje prve slovenske filmske zvezde Ite Rine. Za tem smo se odpravili po Kosovelovi poti iz Sežane do Tomaja. Tam smo spoznali življenje Srečka Kosovela in njegove družine.

Na ekskurziji je bilo zelo poučno, saj smo spoznali veliko novega in se ob tem tudi zabavali.

Zapisali: Xian, David in Žan

18. 10. 2021